Sobota

10. června 2023

Nyní

19°

Zítra

17°

Svátek má

Unikátní rezervace divokých koní propaguje Česko po celém světě

4. 5. 2023

page.Name
Velký zájem veřejnosti z celého světa vzbudila za sedm let svého fungování rezervace divokých koní a dalších velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Ukazují to data návštěvnosti webových stránek, které přilákaly zájemce z 238 států a teritorií celé planety.

„Milovická rezervace má od svého vzniku v roce 2015 velmi pozitivní odezvu v zahraničí. Jsme rádi, že tímto způsobem můžeme přispívat k propagaci České republiky po celém světě,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina. 

V záplavě modrých odstínů, které v aplikaci Google Analytics ukazují zdroje návštěvnosti webových stránek, je jediná bílá skvrnka zobrazující Severní Koreu. Tento totalitní stát přitom návštěvnost internetových stránek na svém území drasticky omezuje. Přístup na web tam mají zakázaný nejen místní obyvatelé, ale například i pracovníci zahraničních ambasád.

Největší zahraniční návštěvnost má rezervace v online prostředí z USA, následují Velká Británie, Indie, Francie, Kanada, Německo a Čína. Mezi místa s nejmenší návštěvnosti naopak patří novozélandská kolonie na tichomořských atolech Tokelau a nejmenší ostrovní stát světa Nauru s rozlohou 21 kilometrů čtverečních.

Rezervace je velmi populární také na sociálních sítích, kde má stovky tisíc fanoušků a miliony zhlédnutí krátkých videí na kanálu YouTube. Opakovaně o ní referovala prestižní média jako New York Times, Washington Post, Der Standard, BBC a další média na pěti kontinentech.

„Jde o společný úspěch mnoha lidí, institucí i veřejnosti. Klíčové bylo, že jsme před lety dostali důvěru ve chvíli, kde šlo jen o projekt popsaný na několika stránkách papíru. Bez ní by rezervace neměla šanci vzniknout,“ ocenil Dostál podporu, již se rezervaci dostalo před jejím založením iv době jejího fungování.

(hyš-dd)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Česká krajina