Pátek

19. července 2024

Nyní

17°

Zítra

17°

Svátek má

V hradeckých městských lesích opraví asfaltové lesní cesty

2. 5. 2023

page.Name
Lesní asfaltové cesty v hradeckých městských lesích čekají v nejbližších dnech opravy, první fáze proběhne již 4. a 5. května. Jde o část asfaltového okruhu od ulice Na Hrázce směrem ke kempu Stříbrný rybník. Návštěvníci rekreačních lesů by měli v místech stavby dbát zvýšené opatrnosti.

Opravován bude úsek zhruba 300 metrů, který byl nejvíce poškozen kořeny stromů, především topolů. Ty při růstu pod vozovku poničily její povrch a vzniklé nerovnosti, které mohou být při rychlejší jízdě pro cyklisty a in-line bruslaře nebezpečné,“ upozornil Milan Zerzán, ředitel Městských lesů Hradec Králové. Úsek bude opraven v celé šíři vozovky a po dobu opravy zde nebude možný průchod či průjezd veřejnosti.

Druhá fáze oprav je naplánována na 17. a 18. května, kdy bude provedena oprava lesní asfaltové cesty Písečnice v úseku od Nového Hradce Králové po hájovně Černá stráň. „Tato cesta byla postavena v roce 2004 a opravu si již zaslouží. Doposud sloužil dobře, ale v některých místech i zde došlo k poškození vozovky kořeny přilehlých stromů. Vzniklé trhliny by se časem zvětšovaly a mohlo dojít k vážnějšímu narušení povrchu cesty,“ do dal Zerzán.

Cesty budou v tomto případě nadále přístupné veřejnosti. V obou případech bude třeba, aby návštěvníci městských lesů dbali v okolí strojů na opatrnost, řídili se pokyny pracovníků a dodržovali všechna opatření, která slouží především k zajištění jejich bezpečnosti.

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Ilustrační foto: ML HK