Pondělí

15. července 2024

Nyní

26°

Zítra

24°

Svátek má

Lesy ČR zveřejnily pravidla pro výběrová řízení na pronájem honiteb

17. 1. 2023

page.Name
Až 25 procent honiteb převedou v průběhu letošního a příštího roku do své režie Lesy České republiky. Zbývající honitby podnik nabídne do pronájmu ve výběrových řízeních. Pravidla pro jejich organizaci podnik dnes zveřejnil a 24. ledna seznámí veřejnost se seznamem soutěžených a režijních honiteb.

Podle Dalibora Šafaříka, generálního ředitele Lesů ČR, pro tuto instituci je zásadní stav lesa. Ten byl vyhodnocen na základě mnoha kritérií, jako jsou například výše škody způsobené zvěří v honitbě za určitá období, objem prostředků, které podnik v této honitbě investuje do ochrany lesa před zvěří, odrůstání kultur, ale i plnění plánu lovu, podíl přirozeně se obnovujících dřevin včetně těch, které sleduje a vyhodnocuje Ústav pro hospodářskou úpravu lesů.

„Výsledkem je bodová hodnota, podle níž jsme se rozhodli pro ponechání honitby v naší režii nebo novou soutěž na nájemce honitby,“ uvedl generální ředitel. U dvou třetin honiteb letos končí nájemní smlouva a další v příštím roce. První kolo výběrových řízení začne 13. února. Předchází mu dnešní zveřejnění pravidel výběrových řízení a opakované upozornění současných nájemců i nových zájemců o honitby na nutnou registraci v elektronickém nástroji EVEZA.

Ten slouží jako profil zadavatele zakázek i nástroj pro povinnou elektronickou komunikaci při výběrových řízeních. Na webu Lesů ČR se všichni dočtou, jak s ním pracovat, a jak jeho prostřednictvím podat nabídku - Pravidla výběrového řízení na pronájem honiteb | Lesy České republiky, sp (lesycr.cz) . Lesy ČR spravují 968 honiteb.

(hyš-ej)
redakce@prirodatv.cz
Ilustrační foto: Lesy ČR