Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

11°

Svátek má

Regionální známka pro Slavnosti pastvin se dočkala prodloužení

4. 1. 2023

page.Name
Slavnosti pastvin nejsou jen ekologicky zaměřenou akcí, ale výrazně pomáhají zvyšovat povědomí a zájem o místní kulturní a přírodní dědictví. Jde o certifikovaný zážitek v rámci regionálních známek ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ regionální produkt®! Komise Destinační agentury České středohoří, o.p.s. obnovila certifikaci na další tři roky.

Slavnosti pastvin se konají na přelomu srpna a září v obci Hlinná u Litoměřic. Součástí je zážitkově-naučný okruh po místní přírodě, který má přiblížit způsoby ochrany přírody za pomoci šetrných metod zemědělství. Také kulturní program v obci, který zahrnuje nejen hudební a divadelní vystoupení, ale i jarmark plný regionálních produktů. První certifikaci akce obdržela 12. prosince 2020.

Slavnosti pastvin citlivě motivují návštěvníky k jejich ochraně a zachování pro další generaci. Díky akci se daří propojit práci státní ochrany přírody s vedením obcí a měst, daří se podporovat zájmy občanů, občanských spolků, také hasičů a dalších soukromých subjektů v rámci Ústeckého kraje a zároveň orgánů pomáhá podporovat komunitu malé obce v Českém středohoří.

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: CHKO České středohoří