Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Veletrhy úsporného bydlení nabídnou bezplatná poradenská centra i akční ceny

20. 1. 2023

page.Name
Jak předělat domácnost, chalupu či chatu, aby spotřebovávala co nejméně energií? Jak a s jakými dodavateli postavit moderní nízkoenergetický dům či dřevostavbu? Jaké kotle a kamna jsou nejefektivnější? Jaké dotační programy mohu využít?

Na tyto otázky odpoví veletrhy úsporného bydlení FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM! Stačí přijet od čtvrtka 9. do soboty 11. února na letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA. Návštěva tří specializovaných veletrhů na jednu jedinou vstupenku, která dodá mnoho užitečných rad a informací. Příchozím budou k dispozici odborníci i dodavatelé nízkoenergetických staveb a dřevostaveb, stavebního materiálu i krbů, kamen a kotlů.

Veletrh FOR PASIV představí dlouhodobé výhody úsporných domů, nové technologie i dotační programy. FOR WOOD nabídne to nejlepší v oblasti dřevostaveb. FOR THERM představuje nejmodernější a nejefektivnější technologie mezi krby, kamny a kotly. A na jaké další otázky dostanou návštěvníci odpovědi?

Jak se chránit před vysokými cenami energií a možnosti dotací?
Co je důležité a sledovat při kontrole výstavby dřevostavby?
Jak na úsporné bydlení?
Příběh domu od návrhu až po diskusi s klientem, zkušenosti s užíváním domu.
Vliv zasklení, uložení skla, proč trojskla?

Veletrhy FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM představí oborové novinky a poradí s dotacemi je úsporami energií, tradičně představí nejvýznamnější firmy a jejich produkty z oboru energetické úsporného bydlení i oblasti vytápění. Kromě novinek však také poradí, jak v současnosti nejvíce ušetřit za drahé energie a jak v této době pomáhají dotace.

Unikátní souběh trojice veletrhů pravidelně přináší komplexní informace a představí novinky a trendy produkty výrobců a značek z Česka i zahraničí zaměřených na úsporné bydlení a s ním související nové technologie napříč obory. Blížící se únorový ročník souběhu FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM bude ještě více zaměřený na pomoc s úsporami energií a s úpravami bydlení v současné těžké době.

Již v únoru se návštěvníci veletržního souběhu seznámí s tím nejlepším z oborů nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb, dřevostaveb a vytápění. Zájemci se také budou mít možnost bezplatně poradit s profesionály v připravovaném Poradenském centru,“ řekla ředitelka veletržního souběhu Kateřina Maštalířová. Jednou z velkých novinek, která se bude v PVA EXPO PRAHA prezentovat a která nabízí pomoc nejzranitelnějším občanům, je program Nová zelená úsporám (NZÚ) Light.

Pracovníci Státního fondu životního prostředí ČR, kteří ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR projekt připravili, poradí zájemcům přímo v halách výstaviště. NZÚ Light nabídne okamžitou finanční podporu až 150 tisíc korun pro seniory a domácnosti s nižšími příjmy na rychlé a jednoduché zateplení domů. Zateplení fasády, střechy, stropů, podlah i výměna oken a vchodových dveří přinesou okamžité snížení spotřeby energií na vytápění. Peníze dostanou předem a k elektronické žádosti nebude potřeba žádné složité papírování.

Pomoc nejzranitelnějším spoluobčanům v období energetické krize a extrémně vysokých cen energií je naší absolutní prioritou. Jsme si vědomi, že ne všichni mají dostatek finančních rezerv na nákladné stavební úpravy, proto jsme připravili podporu rychlých a snadných opatření, která jsou nenáročná na realizaci, mohou být provedena i svépomocí a přináší okamžitou úsporu. Program NZÚ Light je součástí kampaně Zkrotíme energii. Společně se zavedenými cenovými stropy a široce dostupným příspěvkem na bydlení pomůžeme vyřešit energetickou krizi i těm nejohroženějším,“ řekl ministr životního prostředí Marian Jurečka.

Jakým odvětvím se jednotlivé veletrhy primárně věnují? Vlajková loď souběhu – veletrh FOR PASIV – je tradičním cenným zdrojem informací nejen pro ty, kdo chtějí budovat novostavbu, ale i pro všechny návštěvníky plánující rekonstrukci současných domů. V rámci veletrhu FOR WOOD se představí firmy a produkty oboru dřevostaveb, technologické inovace nebo moderní materiál umožňující navrhovat náročné konstrukce a konstrukční prvky dřevěných domů. FOR THERM nabídne portfolio z oblasti vytápění a poskytne zájemcům informace o tom, jaké místo mají krby, kotle i kamna v dotačních titulech.

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Ilustrační foto: Veletrhy, Hynek Šnajdar