Pondělí

20. května 2024

Nyní

18°

Zítra

17°

Svátek má

Lesy ČR s Ředitelstvím silnic a dálnic uzavřely Memorandum o spolupráci

28. 12. 2023

page.Name
Memorandum o postupu majetkoprávního vypořádání krátce před letošními vánočními svátky v Hradci Králové podepsali Dalibor Šafařík, generální ředitel Lesů České republiky (LČR), a Radek Mátl, generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR. Memorandum stanovuje pravidla spolupráce a definuje procesní postupy při uzavírání smluv.

„Ujasnili jsme si smluvní podmínky vzájemných převodů pozemků i majetkoprávního vypořádání dokončených dopravních staveb i užívání pozemků, na kterých se silnice nebo dálnice připravují. Věřím, že to přispěje k urychlení staveb klíčové dopravní infrastruktury,“ řekl Šafařík. Podle Mátla je pro Ředitelství silnic a dálnic spolupráce při přípravě silniční a hlavně dálniční výstavby se státními institucemi zásadní.

„Mám velkou radost, že spolupráce s Lesy ČR je dlouhodobě na velmi kvalitní úrovni ve všech oblastech, například i při údržbě dopravní infrastruktury a jejích ochranných pásem včetně dendrologické péče o porosty podél dálnic a silnic, konzultací v oblasti životního prostředí nebo likvidace následků větrných polomů . Uzavřené memorandum jednoznačně definuje postupy při majetkoprávním vypořádání mezi oběma organizacemi a mimo jiné přispěje k dalšímu zefektivnění přípravy staveb dopravní infrastruktury,“ dodal Mátl.

(hyš-ej)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Lesy ČR