Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Největší vánoční dárek? Darujte zubra pod stromeček a pomozte rezervaci

18. 12. 2023

page.Name
Dárek, který může výrazně pomoci obnově české přírody. Lidé mohou letos nadělit svým blízkým zubra z nejznámější české rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice.

Stačí jen kliknout na darujme.cz/zubrpodstromecek a vybrat si adopci dospělého zvířete, mláděte nebo některé z dalších kategorií. Lidé tím mohou pořídit pro sebe, členové své rodiny či známé a kamarády originální i vánoční dárek. „Darování zubra pomůže nejen tomuto největšímu živočišnému druhu Evropy, ale i stovkám druhů květin, motýlů, brouků nebo ptáků, které pastva zubrů a dalších velkých kopytníků pomáhá chránit,“ řekl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina.

Pomoc zubrům je navíc jednou z nejúčinnějších cest, jak přispět k ochraně klimatu. „Vědci zjistili, že pastva zubrů a dalších velkých kopytníků pomáhá vázat uhlík o padesát procent více, než veškeré lesy na naší planetě,“ uvedl Dostál. Darování zubra přináší dva dárky v jednom. Pomáhá chránit biologickou rozmanitost i klima. Ochránci přírody zašlou dárcům Dárcovský certifikát, kteří si mohou ponechat nebo darovat někomu blízkému pod stromeček jako netradiční vánoční dárek.

(hyš-dd)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Česká krajina