Čtvrtek

29. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Z vršků a kopců Olomouckého kraje aneb Čtvrtá fotografická výstava na plotě

12. 12. 2023

page.Name
Stalo se pěknou tradicí, že se v podzimních měsících na plotě Botanické zahrady Univerzity Palackého v Olomouci objevuje fotografická výstava. Botanická zahrada ji pořádá ve spolupráci se spolkem VIADUA a Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR, regionálním pracovištěm Olomoucko.

Téma letošního ročníku Z vršků a kopců Olomouckého kraje po svém pojalo sedm autorů. Nezaměřili se pouze na Hrubý Jeseník a Králický Sněžník, nejvyšší vrcholy druhého a třetího nejvyššího pohoří v České republice, ale také hory, vrchy, vrchoviny, více méně vysoké, avšak jiným způsobem, a dokonce také kopce a Svatý Kopeček.

Z vršků hor i kopců se lze dívat do okolní krajiny. Naopak z okolní krajiny je možnost se dívat na vršky. Na nich může být les, nebo bezlesí, případně nějaká stavba. Může z nich pramenit potůček či velká řeka.

Na vršcích a kopcích žijí živočichové a rostou rostliny. Některé mohou skrývat tajemství iv podzemí. Právě přiblížení půvbu a odhalení tajemství vybraných vršků a kopců Olomouckého kraje i přilehlého okolí přinášejí vystavené snímky.

(hyš-jf)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Alice Hálková