Pondělí

20. května 2024

Nyní

10°

Zítra

12°

Svátek má

Bez vody to nejde! V Brně brzy odstartuje filmový festival o přírodě

2. 10. 2023

page.Name
Další ročník nejstaršího filmového festivalu o přírodě a životním prostředí míří do Brna! Ekofilm, jak se jmenuje, vstoupí od čtvrtka 5. října do 49. ročníku a potrvá do neděle 8. října. Během čtyř dnů v kině Art, CinemaCity a na dalších místech představí 25 špičkových dokumentárních filmů z celého světa.

A letošní téma? Bez vody to nejde. Voda je základním prvkem života a klíčovou surovinou. Potřebujeme znát konkrétní kroky, jak zajistit dostupnost a udržitelné využívání vody pro všechny. Bez vody to prostě nejde, ať už jde o Českou republiku, jekrajinu, města, obyvatele, nebo celý svět. Součástí festivalu budou setkání s režiséry a tvůrci, diskuze ministra životního prostředí Petra Hladíka s osobnostmi mladé generace, dále koncert formace Jan Bendig Official Site, návštěvníci také vstoupí do Arboreta  Mendelovy univerzity, zúčastní se exkurze do Ústavu výzkumu globální změny AV ČR - CzechGlobe a Českého hydrometeorologického ústavu.

Na programu budou rovněž besedy a diskuze na  Fakultě sociálních studií Mendelovy univerzity, festivalový rodinný den v Zoo Brno, setkání s Dianou Siswartonovou, workshopy, přednášky se špičkami kovými odborníky, besedy s atraktivními hosty nejen ze světa vědy, ale třeba i umění, speciální programy pro školy ve VIDA! Science centrum či koncerty. Kromě toho účastníci uslyší z ajímavé názory na Fakultě sociálních studií. A p ozor! Všechny akce a projekce festivalu, kromě vstupu do zoo, jsou zdarma.

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: festival Ekofilm