Čtvrtek

22. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Naslouchat lesu, nový dokumentární film o životě lesních porostů

11. 10. 2023

page.Name
V rámci filmového festivalu Ekofilm byl 8. října v kině Art v Brně promítnut v premiéře nový dokumentární film Naslouchat lesu, který v létě dokončili členové spolku Pro Silva Bohemica a filmaři Karel a Lucie Svobodovi z dílny FoFr Films.

Film, který bude promítán ve čtvrtek 19. října v 16.30 hodin v aule České zemědělské univerzity v Praze při filmovém festivalu Prague Science Film Fest, vznikl jako volná inspirace a doplnění k učebnici Ekologie lesa - Jak se les mění a tým autorů pod vedením Pavla Rottera a Luboše Purcharta.

Po festivalových premiérách bude film odvysílán v České televizi a poté budou k tématu zveřejněny „bonusy“ představující delší verzi rozhovorů s jednotlivými vystupujícími/ vědci . A o čem film je ? Kvůli kůrovcovým kalamitám a klimatickým změnám lesníci i vědci řeší, jak pečovat o naše hospodářské lesy, aby byly v budoucnosti odolnější.

Jedním z těch, kteří se již více než 20 let snaží o změnu, je lesník ze Svitavska Milan Hron. Jak vlastně vypadají přírodě blízké lesy a na jaké překážky narážejí ti, kteří jdou proti proudu klasického smrkového hospodaření? Co říká les lidem, kteří se mu snaží naslouchat? Důležité kamínky do mozaiky přinesou vybraní čeští vědci zkoumající lesní svět nad i pod zeměmi.

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: fofrfilms.cz