Pátek

19. července 2024

Nyní

17°

Zítra

17°

Svátek má

Novým generálním ředitelem Povodí Ohře se stane Jan Svejkovský

5. 10. 2023

page.Name
Vítězem výběrového řízení na pozici generálního ředitele Povodí Ohře se stal někdejší technický ředitel či vedoucí odboru komunikace a bezpečnosti tohoto podniku Jan Svejkovský (50). Do konkurzu se přihlásilo sedm kandidátů.

Ministr zemědělství Marek Výborný je přesvědčen, že nově jmenovaný generální ředitel má odborné i manažerské předpoklady a dobrou schopnost komunikovat se zaměstnanci, experty z oboru i municipalitami a veřejností. Jeho výhodou je znalost podniku, ve kterém léta působí. „Jeho úkolem bude personální stabilizace podniku. Stejně tak očekávám profesionalitu, s níž se mu povede uskutečnit řadu projektů, a to i v souvislosti s reakcí na klimatické změny či oživení krajiny v rámci povodí,“ řekl ministr zemědělství.

Nominaci Svejkovského ještě musí posoudit vládní výbor pro personální nominaci, jmenování do funkce předpokládá k 1. listopadu. „Chci, aby podnik pod mým vedením byl efektivní, proto plánuji logicky a odborně seskupit agendu. Velkým úkolem bude také personální stabilizace podniku a sestavení dlouhodobě udržitelného rozpočtu. Za důležité považuji a aby činnosti podniku byly sociální dialogy. To se ostatně od takto velkého podniku, kterým Povodí Ohře očekává,“ uvedl Svejkovský, který vystudoval České vysoké učení technické v Praze, fakultě stavební, obor vodní hospodářství a vodní stavby. V Povodí Ohře začalo pracovat v roce 1997.

(hyš-vb)
redakce@prirodatv.cz
Foto: vodarenstvi.cz