Pátek

19. července 2024

Nyní

17°

Zítra

17°

Svátek má

Vyhodnocení exkurzí Pojďte s námi do přírody, poznejte s námi Blanský les

15. 10. 2023

page.Name
Kolik proběhlo exkurzí? Kolik přišlo návštěvníků? A kdo vyhraje hlavní cenu? Po dvou letech skončila série exkurzí Pojďte s námi do přírody, poznejte s námi Blanský les. Chráněná krajinná oblast (CHKO) Blanský les pro obyvatele a návštěvníky připravila 23 exkurzí v doprovodu průvodců ze Správy CHKO Blanský les.

Během 22 exkurzí mohli zájemci navštívit maloplošná chráněná území, přírodní rezervace a památky v Blanském lese, jedna z nich byla věnována památným stromům. Pro návštěvníky byly připraveny návštěvnické pasž mohli sbíratky za jednotlivá navštívená území, a který může sloužit i jako malý průvodce po nejcennějších částech Blanského lesa.

Loňských 12 exkurzí navštívilo 195 lidí, letošních 11 exkurzí přilákalo 212 návštěvníků. Za oba roky bylo tedy osloveno 407 zájemců o přírodu. „To samozřejmě není pravda, protože spousta zájemců navštívila náš exkurze postupně s velkým kusem Blanského lesa,“ uvedli zástupci Správy CHKO Blanský les.

A nyní to nejdůležitější. „Na začátku série jsme se slíbili, že návštěvník, který navštíví nejvíce exkurzí a nasbírá nejvíce samolepek do návštěvnického pasu, vyhraje nějakou odměnu. Odměny máme dvě. Pro absolutního vítěze knihu Proměny zámku a parku Červený Dvůr od kolektivu autorů z Národního památkového ústavu a pro deset nejpilnějších exkluzivních exkurzí do Národní přírodní rezervace Žofínský prales na jaře příštího roku,“ sdělili organizátoři. Výherci budou vyhlášení v lednu roku 2024.

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: CHKO Blanský les