Pondělí

20. května 2024

Nyní

17°

Zítra

17°

Svátek má

CHKO Beskydy slaví padesátiny, k jubileu připravila několik výstav

10. 8. 2023

CHKO Beskydy slaví padesátiny, k jubileu připravila několik výstav 4 snímků
Muzeum regionu Valašsko ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR a Správou Chráněné krajinné oblasti Beskydy na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí připravilo zajímavou výstavu věnovanou propojení člověka a přírody v Beskydech. Zajít si na ni lze až do 5. listopadu.

Více informací najdete na stránkách muzea. Další výstava se koná v sídle Správy CHKO Beskydy v Rožnově pod Radhoštěm a bude zaměřena zkamenělé stopy. Tato expozice zodpoví například otázku, co je to ichnofosílie a nabídne také to, co všechno se dá v Beskydech najít. Výstava bude přístupná od 4. září do konce listopadu, vždy v pondělí a ve středu od 8 do 11 a od 13 do 16 hodin. Vice informací najdete v kalendáři akcí.

V září se veřejnosti zpřístupní i druhá výstava k padesátinám CHKO, tentokrát v Muzeu Beskyd Frýdek-Místek a ponese název Beskyde, Beskyde, kdo po tobě 50 let ide? Na výstavě budou návštěvníky představeny fenomény CHKO Beskydy včetně zajímavých druhů, stejně jako zásadní změny, které ji v posledních padesáti letech formovaly. Expozice bude otevřena od 14. září do 26. listopadu. Více informací najdete na stránkách muzea .

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: F. Šulgan