Středa

17. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Světový den stráže přírody v Beskydech, přišlo 120 návštěvníků

10. 8. 2023

Světový den stráže přírody v Beskydech, přišlo 120 návštěvníků 5 snímků
I přes nepříznivou předpověď počasí Český svaz ochránců přírody Strážci Beskyd připravil na Pulčíně program související se Světovým dnem stráže přírody, kterého se zúčastnilo zhruba 120 návštěvníků.

Ve stánku i mimo něj na ně čekali nejen dobrovolní strážci CHKO Beskydy, ale také mnoho informací, her a zážitků. Zájemci si mohli prohlédnout informační panel o odpadech a čase jejich rozpadu v přírodě i fotky z fotopastí. Aktuálně se mohli také něco dozvědět o výskytu velkých šelem v Beskydech, Javorníkách a Vsetínských vrších.

Získali informace o činnosti stráže přírody a rovněž mohli zjistit, jak v terénu poznat rezervace, kde platí trochu jiná pravidla než jinde v krajině. Připraveny byly i soutěže, například „poznávačka“ míst v Chráněné krajinné oblasti Beskydy či zvěře a jejich stop. Zájemci si mohli také odlít rysí, medvědí a vlčí stopy. Nechybělo ani uctění památky strážců přírody po celém světě, kteří při službě položili život. Pomyslnou třešničkou na dortu byla exkurze s průvodcem do Národní přírodní rezervace Pulčín-Hradisko.

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: V. Bílá