Pátek

19. července 2024

Nyní

17°

Zítra

16°

Svátek má

Krásu přírody Orlických hor vychutnáte s aktualizovanou turistickou mapou

24. 2. 2023

Krásu přírody Orlických hor vychutnáte s aktualizovanou turistickou mapou 14 snímků
Přemýšlíte kam v zimním období vyrazit na hory? Plánujete, která místa navštívíte na jaře, v létě nebo na podzim? V každém ročním období vás přivítají malebné Orlické hory. Aby vaše toulky touto krásnou oblastí byly příjemnější, připravuje CBS Nakladatelství Zlín aktualizovanou verzi turistické mapy – Klubu český turistů (KČT) Orlické hory.

Tu si je možné přibalit na cestu nebo ji potkat na nových tabulích při cestách krajinou.Turistické mapy KČT jsou mezi turisty oblíbené roky a můžeme je bez nadsázky nazvat legendárními. My, v CBS nakladatelství, si velmi vážíme spolupráce s Klubem českých turistů a také s vydavatelstvím Trasa. Jsme velmi hrdí, že svojí prací přispíváme k lepší aktualizaci turistických map, a že se díky nám dostanou k většímu počtu turistů,“ přibližuje vizi nakladatel mapy KČT nakladatel Milan Paprčka.

A jakými zajímavostmi tyto krásné české hory přilákají? Podle Jany Bartákové z CBS Nakladatelství, která cestuje křížem krážem Orlickými horami, setkává se s místními a podílí se na aktualizaci mapy KČT, jde o úžasný region, kde si návštěvník přijde na své v každém ročním období. Oblast je bohatá nejen na pěší turistiku, ale také na cykloturistiku. V zimních měsících je možné do hor vyrazit pěšky do přírody či na běžky nebo navštívit Ski centrum Deštné, Říčky, popřípadě Zdobnici, kde se lze věnovat lyžování a takové té pravé zimní pohodě.

V ostatních obdobích stojí za návštěvu například dělostřelecká pevnost Hanička, která byla v roce 2006 vyhlášená kulturní památkou a potěší každého malého i velkého kluka. Kroky však mohou také zamířit k Anenskému vrchu, kde se nachází dřevěná rozhledna nebo do Skuhrova nad Bělou, kde si turisté vychutnají výhled na celé Orlické hory. Naučná geologická stezka Feistův kopec v Olešnici provede kolem jedinečných zvětralých žulových balvanů.

Součástí jsou i malebná města hor, například Rychnov nad Kněžnou, kde se nachází krásný zámek se zámeckou zahradou a také wellness Hotel Studánka, který si srdce návštěvníka získá nádhernou klidnou přírodou a svou Podorlickou pivní stezkou. „Pokud máte chuť spojit turistiku s historií, zavítejte do Muzea turistiky, zimních sportů a řemesel v Deštném, kde v té době čeká i Kačenčina pohádková stezka, kterou provede princezna Kačenka, pravá“ vládkyně Orlických hor,“ zve do Orlických hor zástupkyně zlínského CBS Nakladatelství.

Poznávat krásu horské přírody společně s tradiční papírovou skládanou mapou je příjemné propojení, které v dnešní uspěchané době plné technologií poukáže na skutečnost, že stále existují nenahraditelné věci. „Pro mě osobně jsou turistické mapy tím nejlepším kamarádem během plánování rodinných výletů, neboť díky nim uvidíme oblast v širším záběru a najdeme všechny zajímavosti. Věřím, že tuto nově aktualizovanou verzi KČT mapy Orlické hory s typy na výlet si zamilujete i vy,“ dala Bartáková .

(hyš-dd)
redakce@prirodatv.cz
Foto: archiv CBS Nakladatelství