Pátek

19. července 2024

Nyní

17°

Zítra

16°

Svátek má

Novým náměstkem se na ministerstvu zemědělství stal Miroslav Skřivánek

2. 2. 2023

page.Name
Do funkce náměstka člena vlády ministr zemědělství Zdeněk Nekula jmenoval Miroslava Skřivánka. Bude se věnovat průřezově všem zemědělským agendám.

Náměstek Miroslav Skřivánek strávil velkou část profesního života v zemědělství na horách. Jeho životním krédem je dělat zemědělství, za které se nemusí stydět. Proto jsem přesvědčen, že nejen tímto postojem, ale i svým vzděláním a bohatou praxí je to správná volba pro naše ministerstvo,“ řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula.

Miroslav Skřivánek (50) vystudoval Agronomickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně v bakalářském studijním oboru Všeobecné zemědělství, následně magisterském oboru Zemědělské inženýrství a dokončil doktorské studium v ​​oboru Speciální zootechnika. Na Mendelově univerzitě také vyučuje. Byl starostou obce Branná, kde se dlouhodobě věnoval ekologickému a environmentálnímu zemědělství. Je ženatý, má dvě dcery.

Náměstek člena vlády zastupuje ministra v záležitostech, které si ministr sám stanoví, a to například při schůzi vlády, Poslanecké sněmovny či Senátu. Náměstka vlády jmenuje a odvolává příslušné ministerstvo.

(hyš-vb)
redakce@prirodatv.cz
Foto: MZe