Čtvrtek

22. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Povodí Odry letos zpřístupní tři přehrady, laboratoře a dispečink

7. 2. 2023

page.Name
U příležitosti Světového dne vody vodohospodáři z Povodí Odry zpřístupní veřejnosti přehrady Slezská Harta, Kružberk a Šance. Při Dni otevřených dveří bude možné v sobotu 25. března od 9 do 15 hodin s tím, že poslední vstup je ve 14.30, kromě uvedených vodních děl navštívit také vodohospodářský dispečink a vodohospodářské laboratoře státního podniku Povodí Odry v Ostravě v ulici Varenská č. 49.

„Po covidové pauze letos opět otevřeme pro veřejnost tři vodní díla ve správě státního podniku Povodí Odry. Zavřené musí zůstat přehrady Žermanice a Morávka kvůli nutným rekonstrukčním a údržbovým pracem. Stejně jako v minulých letech bude možné navštívit současně vodohospodářský dispečink a vodohospodářské laboratoře v Ostravě,“ informoval Jiří Tkáč, generální ředitel státního podniku Povodí Odry.

Motto letošního Světového partnerství dne vody, který připadá na 22. března, je Urychlení a spolupráce. Vodohospodáři umožní zájemcům nahlédnout do běžně nepřístupných míst přehrad. V Ostravě kromě zajímavostí z prostředí vodohospodářského dispečinku a vodohospodářských laboratoří návštěvníci mají možnost získat 25 procent slevu na jeden rozbor vody ze studny, bazénu nebo domovní ČOV, určený pro nekomerční účely.

Stačí v sobotu 25. března navštívit vodohospodářské laboratoře nebo si vytisknout kupón, který bude ke stažení na webových stránkách Povodí Odry: www.pod.cz od 15. do 31. března. Zde budou také další pokyny ke správnému odběru vody. Organizace zpřístupnění vodních děl je rozdílná, podrobnější informace jsou k dispozici na: https://www.pod.cz/stranka/den-otevrenych-dveri-2023.html .

Dále Povodí Odry informuje o zahájení provozu Informačního centra na vodním díle Šance, a to od 4. května od 10 hodin. Pro zájemce bude informační centrum přístupné až do konce září, každý týden od čtvrtku do neděle. Více na webových stránkách Povodí Odry, www.pod.cz – Infocentrum Šance : https://infocentrumsance.pod.cz/

(hyš-šv)
redakce@prirodatv.cz
Ilustrační foto: Povodí Odry