Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Právě vychází fotografický průvodce 100 pálavských bezobratlých

20. 2. 2023

Právě vychází fotografický průvodce 100 pálavských bezobratlých 7 snímků
Zbrusu nová publikace 100 pálavských bezobratlých, která právě vychází, reprezentuje nejen běžné druhy, s nimiž se návštěvník Pálavy pravděpodobně potká, ale i druhy vzácné, typické pro tuto oblast a někdy v rámci republiky dokonce žijící jen na Pálavě, u kterých je pravděpodobnost náhodného setkání jen malá.

„V této publikaci jsme mohli celkově postihnout jen malý zlomek z pestrosti bezobratlých, kterých na Pálavě najdeme přes deset tisíc,“ uvedli zástupci Chráněné krajinné oblasti Pálava. Knihu vydává Okrašlovací spolek Mikulov ve spolupráci se Správou CHKO Pálava, navazuje na fotografického průvodce 100 pálavských rostlin.

Každému druhu je věnována jedna dvoustrana – text s popisem, informace o rozšíření, biologie, ohrožení a případných podobných příbuzných, doplněný jednou či více fotografiemi. Nechybí tipy na místa, kde lze na tyto druhy s největší pravděpodobností narazit. Autorem textů je Pavel Dedek, zoolog Správy CHKO Pálava.

Zisk z prodeje knihy použije Okrašlovací spolek k financování své činnosti pro krajinu a přírodu Mikulovska. K aktivitám spolku patří výsadby dřevin, péče o farní zahradu kostela sv. Václava v Mikulově či stromy a zeleň v okolí města. Kniha je právě v tiskárně, ale zájemci si ji mohou předobjednat za zvýhodněnou cenu. Předpokládaný termín dodání je na začátku března, poté ji bude možné zakoupit v TIC Mikulov, Pavlov, knihkupectví Malá Medvědice v Mikulově nebo v Regionálním muzeu Mikulov a  Archeoparku Pavlov.

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Okrašlovací spolek Mikulov