Pondělí

20. května 2024

Nyní

11°

Zítra

12°

Svátek má

Soutěžte s Klubem nového lesa a příběh 300 studánek za 365 dnů

5. 2. 2023

page.Name
Lesní příběh, to je ve zkratce soutěž s Klubem nového lesa. Zájemci mohou sdílet svůj lesní zážitek a vyhrát víkendový pobyt pro celou rodinu! Mezi účastníky soutěže z řad členů Klubu nového lesa budou vybráni vítězové, kteří získají poukaz pro čtyři osoby na dvě noci v ubytovacích kapacitách Lesů České republiky. Další tři nejpovedenější příspěvky čeká odměna v podobě drobných cen.

A jak postupovat? Stačí stručně popsat vlastní zážitek nebo příhodu z lesa, doplnit k nim fotografii a zaslat na adresu: klubnoveholesa@lesycr.cz. Účastník soutěže musí být starší 18 let a zároveň být registrovaný v Klubu nového lesa. Příspěvky zasílejte z e-mailu, pod kterým se přihlašujete, a to nejpozději do 30. dubna. Vítězové budou vyhlášeni 15. května na stránkách Klubu a sociálních sítí. Příběhy a fotografie mohou být zveřejněny v rámci propagace Lesů ČR.

Další zajímavosti z produkce Lesů ČR je 300 studánek za 365 dnů. Tolik jich totiž podnik obnovil po celé republice už v prvním roce mise Lesy pro život. Dříve se předkové setkávali ve stínu lípy na návsích. Později tuto roli přebrala místní pohostinství. „V obtížných časech, kdy stále více lidí hledá únik před stresem v našich lesích, chceme, aby se místem setkávání a odpočinku staly naše  obnovené studánky umístěné na často velmi malebných místech turistických tras,“ uvedli zástupci Lesů ČR.

Každou obnovenou studánku proto vybavují lavičkami a zastřešením pramene proti padajícímu listí a nečistotám. Nezapomínají ani na úpravu okolí a zajištění co nejpohodlnějšího přístupu. U studánek lze najít informační tabule s QR kódy, díky nimž se po načtení prostřednictvím čtečky v mobilní aplikaci Klub nového lesa uživateli zobrazí příběh vztahující se ke konkrétní studánce. Načítáním QR kódů je možné získat také body, za které si lze v klubovém e-shopu vybrat odměny.

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Lesy ČR