Středa

22. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Veletrhy nabídnou technologie pro nízkoenergetické bydlení i poradenství

9. 2. 2023

page.Name
Úsporné a ekologické bydlení, vytápění, trendy mezi dřevostavbami či fotovoltaika nebo státní dotace. Veletržní souběh FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM přinese inspiraci i rady odborníků a představí nejvíce produktů a novinek ze všech odvětví úsporného bydlení. Událost se uskuteční ode dneška do soboty v PVA EXPO PRAHA, tedy v prostorách Výstaviště v pražských Letňanech.

Nízké provozní náklady domácností, šetření energií, zájem o udržitelné bydlení, nízkoenergetické stavby i ekologické domovy a s tím přicházející moderní technologie či dotační pomoc státu. Takový je aktuální trend zájmu v Česku pro drtivou většinu obyvatel. Seznámit se s tím nejlepším z oborů nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb, dřevostaveb, vytápění a využít bezplatného poradenství největšího počtu odborníků na jednom místě nabízí unikátní souběh tří zmíněných veletrhů.

Své zastoupení budou mít v Letňanech tepelná čerpadla, rekuperační jednotky, fotovoltaické systémy a technologie větrání. Nebude chybět pestrá nabídka vytápěcích systémů, krbů, kamen, kotlů, produktů pro vyhřívání podlah, ale také venkovních ploch či moderních stavebních materiálů. Novinky a zajímavosti znají i ti návštěvníci veletrhů, kteří se chystají svůj domov teprve budovat a vybírají mezi nízkoenergetickými a ekologickými stavbami.

Jak je možné snížit náklady na energii stávajícího bydlení, i když chybí finance a je potřeba rychle jednat? To poradí na souběhu PRO PASIV pracovníci Státního fondu životního prostředí ČR. Ten ve spolupráci s MPSV ČR připravil projekt Nová zelená úsporám Light. Program nabízí okamžitou finanční podporu až 150 tisíc korun pro seniory a domácnosti s nižšími příjmy na rychlé a jednoduché zateplení domů.

„Také v letošním roce se v PVA EXPO PRAHA sejdou nejvýznamnější výrobci a značky z Česka i zahraničí zaměřené na úsporné bydlení. Během konání akce budou k vidění technologie a produkty od firem Heluz, Ytong, Wienerberger, Solar Solution Energy, Elektrodesign, Internorm, SunSystem, Nema dřevostavby, RD Rýmařov, Novatop, HKDřestav, DOMY DNES, Klastr česká peleta nebo Krby turbo. Nebudou chybět ani odborníci a jejich rady v Poradenském centru veletrhu,“ řekla ředitelka veletrhu Kateřina Maštalířová.

Veletrh FOR PASIV je tradičním cenným zdrojem informací nejen pro ty, kdo chtějí budovat novostavbu, ale i pro všechny návštěvníky plánující rekonstrukci současných domů. V rámci veletrhu FOR WOOD se představí firmy a produkty oboru dřevostaveb, technologické inovace nebo moderní materiál umožňující navrhovat náročné konstrukce a konstrukční prvky dřevěných domů. FOR THERM nabídne portfolio z oblasti vytápění a poskytne zájemcům informace o tom, jaké místo mají krby, kotle i kamna v dotačních titulech.

Program napříč obory Doprovodný program nabídne pestré portfolio přednášek a akcí. Například dnes od 11.30 hodin bude možné seznámit se s přístupy k ozeleňování střech, k trendům i směřování ve světě. Od 14.30 se koná přednáška na téma Jak (ne)utopit moderní dřevostavbu. Její přednášející poradí, na co je třeba myslet při projektování a realizaci osazení dřevostavby do terénu. O tom, jak se chránit před vysokými cenami energií a jaké jsou možnosti dotací, budou referovat odborníci z firmy G SERVIS od 15 hodin.

Jak na úsporné bydlení, to prozradí zítra od 14.30 zástupci Státního fondu životního prostředí ČR. Cech kamnářů ČR připravil na souběh přednášky Spalování dřeva a ekologie, která začne v témže dni v 15.30 hodin. Návštěvníci, kteří se zajímají o stavební systémy, načerpají vědomosti a cenné rady na přednášce Srovnání jednotlivých stavebních systémů pro stavbu pasivních domů v sobotu od 14.30 hodin.

Na letňanském výstavišti se ve dnech 9. až 11. února nebudou nudit ani děti. Pro rodiny i samotné dospělé organizátoři ve spolupráci s organizacemi PEFC pro podporu zalesňování speciální akci Zasaď si svůj žalud! Vypěstuj strom a podpoř zalesňování. Veletržní trojlístek FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM obohatí také souběžná akce Střechy Praha, která je největší akce v oboru střech v České republice a střední Evropě s tradiční účastí nejvýznamnějších výrobců a dodavatelů.

(hyš-lb)
redakce@prirodatv.cz
Ilustrační foto: Hynek Šnajdar