Pondělí

15. července 2024

Nyní

26°

Zítra

24°

Svátek má

Krkonoše vyrazily do Prahy s fotografiemi mapujícími národní park

19. 9. 2023

page.Name
Výstava fotografií 60 let Krkonošského národního parku, kterou dosud mohli lidé vidět ve vrchlabském Krtkovi, dorazila do holešovické Galerie H40 v Praze. Návštěvníci se mohou těšit na více než osm desítek velkoformátových fotografií na plátně.

Snímky představují krkonošskou krajinu, vzácné druhy rostlin a živočichů, ale také problémy, kterým musí jediný český nejstarší národní park čelit. Výstava, která je prodejní, potrvá do 6. října. Kromě veřejnosti jsou na výstavu zvány také školní skupiny. Každý den je na místě připraven lektor předem objednaným skupinám vysvětlovat, proč je v Krkonoších už 60 let národní park.

„Děti se dozvědí, co je v Krkonoších tak výjimečného, ​​že stálo za to v roce 1963 založit KRNAP, co jej nejvíce ohrožuje i to, jak může pomoci každý z nás a nic ho to nebude stát,“ uvedl Radek Drahný, mluvčí Správy KRNAP. Dvouhodinová přednáška je spojena s prohlídkou výstavy, vypracováním pracovního listu a na závěr se návštěvníci mohou podívat na promítaný videomapping o historii Krkonoš, který diváci v premiéře spatřili při květnových oslavách 60. výročí ve Vrchlabí: https://www.youtube.com/watch ?v=GiSchBtrpAA&t=20s

Výstava je přístupná denně v holešovické galerii H40 ( https://mapy.cz/s/horuledasu ) od 9 do 15 hodin a až do 6. října, kromě 29. září. Program pro skupiny je třeba předem objednat na mskalka@krnap.cz nebo telefonicky na 737 331 912.

(hyš-rd)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Správa KRNAP