Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

13°

Svátek má

Stránky Ministerstva zemědělství České republiky mají nový vzhled

2. 9. 2023

page.Name
Ministerstvo zemědělství (MZe) včera po 20. hodině uvedlo do provozu novou podobu svých webových stránek prostřednictvím portálu eAgri. Dosud používané webové stránky MZe z roku 2010 již byly zastaralé a nevyhovovaly současným trendům a technickým požadavkům. Stránky prošly nezbytnou technologickou a designovou obměnou. Budou srozumitelnější a lépe přístupné pro občany, a to včetně těch, kteří mají zrakové postižení.

Nová podoba webových stránek ministerstva zemědělství je zároveň nově přizpůsobená i pro mobilní zařízení. Web je svým písmem a uspořádáním upraven tak, aby ho mohli používat také hůře vidící nebo nevidomí. Samozřejmostí je grafická podoba odpovídající systému gov.cz., tedy vzhled vládních webů, který by měl být v budoucnosti jednotný.

Prvních 60 dní, tedy do 31. října, budou stránky provozovány v pilotním režimu. Návštěvníci mají možnost oznámit případné technické závady a další nedostatky prostřednictvím speciálně založené mailové adresy vidimchybu@mze.cz. IT oddělení MZe bude případné problémy řešit.

Stránky eAgri jsou centrálním bodem pro přístup našich občanů k důležitým informacím, aplikacím a registrům ministerstva, a přitom od spuštění webových stránek v roce 2010 nebylo do jejich rozvoje výrazně investováno. Právě proto byla jejich obnova pro správné fungování funkční. Věřím, že to naši zemědělci, potravináři, lesníci a další pracovníci v resortu ocení. dalším přínosem je, že při tvorbě nového webu mysleli programátoři i na lidi se zrakovým postižením, pro které jsou nyní stránky mnohem vstřícnější,“ řekl ministr zemědělství Marek Výborný.

(hyš-vb)
redakce@prirodatv.cz
Foto: MZe