Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

11°

Svátek má

Krajina za humny, na výstavě své fotografie představují autoři z Poodří

1. 3. 2024

page.Name
V Ostravském muzeu se uskutečnila vernisáž již sedmého ročníku výstavy pooderských amatérských fotografů s názvem Krajina za humny, kterou od roku 2016 pořádá Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Poodří.

Účast na vernisáži byla hojná a vstupní hala muzea byla zcela zaplněna. Výstavu uvedli zástupci Agentury ochrany přírody a krajiny, ředitel Ostravského muzea Filip Petlička a hudební vložka lesníků Správy CHKO Poodří, harmonikář Jiří Veska.

„Přijďte se potěšit pohledy na jedinečný kus přírody, který se bez nadsázky nachází za ostravskými humny. Najdete zde nejen fotky krajiny, živočichů a rostlin, ale i lidí, kteří jsou rovněž nedílnou součástí chráněné krajinné oblasti,“ zvou organizátoři.

Snímky jsou navíc doplněny autorským popiskem, který není vždy pouze věcný, ale často cítím pocity autora z foceného místa nebo obsahuje příběh, který ke vzniku fotografie váže. To dává výstavě další zajímavý rozměr.

Na první výstavě v roce 2016 s názvem Okamžiky vystavovalo svá díla pouze osm fotografů. V průběhu všech ročníků se zúčastnilo celkem 43 autorů a vystaveno bylo téměř 200 fotografií. Výstava bude v Ostravském muzeu k vidění do 28. dubna.

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Ostravské muzeum