Pátek

19. července 2024

Nyní

17°

Zítra

16°

Svátek má

Podáním daňového přiznání mohou lidé pomoci přírodě a krajině

6. 3. 2024

page.Name
Termín podání daňového přiznání se blíží. A právě tímto přiznáním lze pomoci s ochranou přírody od těch nejmenších organismů, jako jsou světově unikátní perloočky, přes luční mravence nebo motýly, až po ta nejmohutnější zvířata, jako jsou zubři.

Podání přiznání přes aplikaci Daneproprirodu.cz , kterou připravila ochranářská společnost Česká krajina ve spolupráci s projektem Daňové přiznání pomáhá, mohou lidé letos pomoci s ochranou přírody od těch nejmenších organismů, jako jsou světově unikátní perloočky, přes luční mravence nebo motýly, až po ta nejmohutnější zvířata, jako jsou zubři.

„V těchto dnech začínají lidé přemýšlet o tom, jak správně vyplnit daňové přiznání za rok 2023. Mohou přitom využít výborného pomocníka. Odborníci z onlinepriznani.cz, kteří stojí za projektem Daňové přiznání pomáhá, vytvořili bezpečně a velmi jednoduše aplikaci, díky níž lidé vyplní své přiznání jako asistenční zkušeného daňového poradce a zároveň mohou přispět na dobrou věc. Konkrétně na divoké koně,ry a pratury a obnovu vzácné přírody pastvy velkých kopytníků,“ vysvětlil zubař Dalibor Dostál, ochranářské společnosti Česká krajina.

A jak to funguje? Daňové přiznání lidé vyplní v aplikaci v pár jednoduchých krocích, jako v dotazníku. Aplikace se ptá a lidé pouze odpovídají. Je to tak jednoduché, že si připravit zvládnete každý do patnácti minut sám, i když daně nerozumím. Jak vysoké daně vycházejí, uvidí každý po celou dobu v průběžném výpočtu. Peníze, které lidé ušetří za služby účetní, mohou věnovat na ochranu přírody.

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Česká krajina