Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

-2°

Svátek má

S pomocí FlexiLogu budou krkonošské lesy stabilnější a zdravější

15. 3. 2024

page.Name
Před 120 lety osvícený majitel západní části Krkonoš – Jan Nepomuk hrabě Harrach – vyhlásil na Strmé stráni v Labském dole první krkonošskou přírodní rezervaci. I po této době existují společnosti, které vnímají důležitost lesů pro přírodu i pro společnost a jsou ochotné jejich péči finančně podpořit.

Jednou z nich je Dopravní společnost FlexiLog CZ, která se již v minulosti připojila ke Správě Krkonošského národního parku (KRNAP) ve snaze společně pečovat o lesní ekosystémy. Tato spolupráce je důležitým krokem k udržitelnému rozvoji naší krajiny. Nyní se rozhodla znovu určit vyšší finanční částku na podporu péče o lesy v KRNAP. Tato iniciativa i nadále umožní Správě KRNAP provádět potřebné zásahy na podporu zdraví místních lesních ekosystémů.

„Jsme nadšeni, že můžeme přispět k ochraně přírody a udržitelnému rozvoji Krkonošského národního parku a zároveň přispět ke snížení naší uhlíkové stopy. Naše společnost se dlouhodobě zasazuje o environmentální odpovědnost a tuto spolupráci se Správou KRNAP je dalším důkazem našeho závazku,“ uvedl Jan Kratochvíl, předseda představenstva společnosti FlexiLog CZ.

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Kamila Antošová