Úterý

16. července 2024

Nyní

25°

Zítra

22°

Svátek má

Vyšlo červencové číslo časopisu Krkonoše – Jizerské hory

7. 7. 2024

page.Name
Půvab odkvetlých konikleců na západním svahu Sněžky ukazuje na titulní straně snímek Miloše Šálka. A na co se lze těšit uvnitř červencového vydání časopisu Krkonoše – Jizerské hory? Startuje Velká čtenářská soutěž! Vydejte se za řešením otázek přímo do terénu a vyhrajte víkendový pobyt v jednom ze středisek Správy KRNAP a mnoho dalších cen!

Nejen ve stínu stromů u martinických rybníků povede červencový výlet za houpačkou z hor. Na Janově Hoře zachraňují původní horské plemeno koní. Rozhovor s Ivanem a Bětkou Karbusickými o huculech a farmaření, ale i o proměně vnímání hor najdete v rubrice 60 příběhů Krkonoš. Mají svůj původ v dávnověku, některé jsou v krajině patrné dodnes. Význam starých stezek v podhůří Jizerských hor a Podkrkonoší odkrývá Jiří Zoul Seibt. 

Druhý díl letního seriálu o Jizeře tentokrát odhalí geologický rodokmen největší řeky hor. Lom Čihadník a zaniklá jeskyně Apolínův hrob v díle spisovatelky Karoliny Světlé. Odraz těžby vápenců v ještědských románech zmapoval Jakub Šrek. Další pravidelné rubriky a zajímavosti z Krkonoš i Jizerských hor si přečtěte v nejnovějším čísle.

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Jiří Čivrný