Pondělí

20. května 2024

Nyní

18°

Zítra

17°

Svátek má

Pojďte s námi do přírody! Právě vyšel kalendář s přehledem akcí pro rok 2024

17. 4. 2024

Pojďte s námi do přírody! Právě vyšel kalendář s přehledem akcí pro rok 2024 7 snímků
Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři Pojďte s námi do přírody 2024! naleznete seznam  přírodovědných akcí v západočeském regionu. Šestapadesát barevných stran zve na různé vycházky s průvodci, přednášky, besedy, výstavy a další. Pro zájemce o přírodu Chráněné krajinné oblasti Český les je jako každoročně připraveno mnoho komentovaných vycházek do přírody.

Podle Daniely Hlinkové z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Správy CHKO Český les, se návštěvník s průvodcem může dostat do míst, která nejsou běžně přístupná, a nabízí spoustu zajímavých informací. V květnu se lze vydat například za obojživelníky do Přírodní památky Na Kolmu, za historií česko-bavorského pohraničí do okolí Pleše, za mokřadní faunou podél milířů a vodních mlýnů nebo za orchidejemi do Přírodní památky Louka u Staré Huti. V červnu zase za bezobratlými do Přírodní památky Veský mlýn, vodními ptáky do okolí Tisovských rybníků nebo za přírodou a historií na Žďár.

„V kalendáři nechybí ani naše tradiční akce Den Českého lesa, který se letos koná v červnu v Halži a představí různé druhy hmyzích opylovačů, ani Mezinárodní noc pro netopýry, která se koná koncem srpna na zámku v Červeném Poříčí,“ uvedla Hlinková. Přehled všech pořádaných akcí najdete v kalendáři Pojďte s námi do přírody 2024!. Tištěná brožura je zdarma k dostání v regionálních informačních centrech. Nabízí jí také muzea a pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR v Plzeňském a Karlovarském kraji.

K dispozici je rovněž elektronická verze, a to na internetových stránkách zde

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Jana Hrdá, Kateřina Misíková, Daniela Hlinková, M. Prokopová