Úterý

16. července 2024

Nyní

25°

Zítra

22°

Svátek má

Trutnovská lesnická škola obdržela špičkové stroje pro výuku

5. 4. 2024

Trutnovská lesnická škola obdržela špičkové stroje pro výuku 7 snímků
Česká lesnická akademie Trutnov se může pochlubit novými simulátory renomovaných značek, jako jsou například Ponsse, Valmet John Deere a Rottne. Podle nich škola pojmenovala nové učebny, ve kterých poskytuje středoškolákům vysokou úroveň odborného lesnického vzdělání a přípravy na opravdové strojní a těžební vybavení používané při praxi přímo v terénu.

Trutnovská lesárna patří k našim neprestižnějším školám, a to nejen v rámci našeho regionu. Jako zřizovatelé jsme na ni právem pyšní a uvědomujeme si potřebu její potenciál dále rozšiřovat a podporovat,“ řekl hejtman Martin Červíček, který si společně s Arnoštem Štěpánkem, náměstkem hejtmana Královéhradeckého kraje, prohlédli nové učebny. Při této příležitosti se také zajímali o odbornou náplň školy, zkušenosti pedagogů a pár otázek položili i budoucím lesníkům.

Přítomní středoškoláci mě velmi mile překvapili úrovní vyjadřování, svými znalostmi a schopnostmi jasně formulovat fakta o svém studijním oboru i profesních cílech. Za to patří velké poděkování i jejich pedagogům,“ zhodnotil hejtman Červíček. Lesnická akademie příští rok oslaví 170. výročí své existence a v současné době zde chtějí studovat mladí lidé z celé republiky. „Těší mě velký zájem o studium na naší krajské škole, která již vychovala a do světa pustila spoustu profesně vynikajících odborníků. Věřím, že tak bude i v budoucnosti,“ dodal náměstek Štěpánek.

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: ČLA Trutnov