Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Právě vyšlo zimní číslo inspirativního časopisu Lesu zdar!

3. 1. 2024

page.Name
„Stejně jako nadhled, jasná mysl, návrat k mladšímu já a k přírodě, ve kterou, myslím, všichni věříme jako v něco zákonitého a jistého. Jako v nejvyššího konstruktéra s tváří konkrétního místa a ročního období. Přeji Vám, abyste ho stále viděli a znovu nacházeli,“ řekl v editorialu nového zimního čísla časopisu Lesu zdar Dalibor Šafařík, generální ředitel Lesů České republiky (LČR).

Jeho slova jsou určitě aktuální a je to dobrý prolog k další četbě aktuálního vydání tohoto časopisu o lesní přírodě a krajině. A co v něm čtenáři najdou? Mimo jiné se dozvědí, že Oblastní ředitelství západní Čechy se účastní do programu Vracíme sovy lesu. Kdo má rád zvěřinu, o kterou je stále větší zájem, měl by zbystřit pozornost. Podnik LČR totiž navýšil počet prodejních míst!

V rubrice Profil je představen organizátor snad všeho, co se děje v Lesním závodě Konopiště. Jde o Vlastimila Sahulu, který, jak říká, chtěl být už od deseti let lesníkem. „ Oba dědové dělali myslivost, otec i další v rodině byli u Lesů. Takže jsem vystudoval gymnázium a pak brněnskou lesnickou fakultu,“ řekl ve velmi zajímavém rozhovoru Sahula.

Čerstvý časopis Lesu zdar se také zabývá hospodařením ve Východním Krušnohoří, prvním ročníkem soutěže pro studenty Řeš les, dává tip na výlet na Čertovy kameny u Jeseníku a mapuje jednání o národní přírodní památce Americká zahrada. Jde prostě o velmi inspirativní čtení, které ocení nejen milovníci lesa. Časopis si lze přečíst zde .

Hynek Šnajdar
redakce@prirodatv.cz
Foto: Lesy ČR