Pondělí

20. května 2024

Nyní

17°

Zítra

17°

Svátek má

Z útulku pro opuštěná zvířata se stal nově Azyl pro zvířata

16. 2. 2024

page.Name
Nový provozovatel, nový název, nové logo. Městské lesy Hradec Králové převzaly útulek pro opuštěná zvířata v ulici Hradečnice k prvnímu únoru. Útulek nese název Azyl pro zvířata. Veřejnosti jsou již zapůjčováni vhodní psi na venčení a v plánu jsou i dny otevřených dveří pro veřejnost. První takový den se uskuteční již v průběhu března.

„V současné době se zaměstnanci seznamují se zvířaty is chodem celého Azylu pro zvířata. Provedli jsme také veterinární kontrolu zdravotního stavu všech zvířat, která tu jsou, tedy psů i koček,“ řekl Milan Zerzán, ředitel Městských lesů Hradec Králové. V Azylu je možné standardní venčení psů, které má ale daná pravidla. Jedním z nich je, že zájem o venčení musí být starší 18 let. Je také potřeba si vycházku se psem domluvit telefonicky předem. V průběhu března bude možné přijít i na den otevřených dveří a také na stránkách bude umístěn rezervační formulář pro venčení zvířat.

Již teď se daří umístit první psy i kočky k novým majitelům přes webové stránky Městských lesů a sdílené sociální sítě, kde je nabízí k adopci. Městské lesy mají s Azylem pro zvířata i další plány. „Plánujeme úpravy venkovních výběhů a venkovního oplocení. V psím hotelu, který je součástí Azylu pro zvířata, se budou provádět interiérové ​​​​úpravy. Také nově vybavíme ošetřovnu a rozdělíme útulek na část pro psy a část pro kočky i se samostatným vstupem,“ uvedl Zerzán.

Iniciativu Městských lesů k většímu otevření Azylu pro zvířata směrem k veřejnosti vítá náměstek primátorky odpovědný za oblast městských organizací a sportu Miroslav Hloušek. „Jednooznačně si uvědomujeme jeho důležitost a potřebnost,“ sdělil. Útulek pro opuštěná zvířata dříve provozovala společnost Technické služby Hradec Králové. Město hledalo v průběhu loňského roku nového provozovatele mezi externími subjekty. Vypsané výběrové řízení ale bylo pro nesplnění podmínek nakonec zrušeno. O provozování útulku zájem společnost Městské lesy Hradec Králové, která přišla s novou koncepcí a od 1. února útulek převzal projev.

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: ML HK